Přihlášení


Zapomenuté heslo
 
 
Štěňata


Štěňátka

VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA MAJÍ JIŽ NOVÉ DOMOVY!

Dne 29. 11. 2017 se Agunce a Sonickovi narodilo osm krásných štěňátek. Čtyři chlapečci a čtyři holčičky. Porod byl rychlý a bezproblémový. Maminka i děti se těší dobrému zdraví a září spokojeností.

vrh_b

FOTOGALERIE štěňátek (klik), 25 dní staří.

FOTOGALERIE štěňátek (klik), 39 dní staří.

Štěňátka jsou veselá, hravá, odvážná a zkoumavá. Papají hovězí masíčko, kozí kašičku, tvaroh, kuřecí krky a postupem času i další druhy masíčka a také granulky. Až do odchodu do nových rodin jsou také kojená od maminky. Jsou tlusťoučká a spokojená :)


VŠECH OSM ŠTĚŇÁTEK JE OBOUSTRANNĚ SLYŠÍCÍCH!! MÁME OBROVSKOU RADOST :)ŠTĚŇÁTKA na přelomu listopad/prosinec 2017

Maminka našeho vrhu "B" je Agunka, dcerka naší Elunky a Spookieho, máme jí ve spoluvlastnictví, ale žije se svou paničkou v Liberci. Agunka je historicky první dalmatin s plotnou, který je v České republice, po splnění chovných podmínek DK ČR, úspěšně zbonitován a puštěn do chovu. Doporučení do chovu získala od významné dánské rozhodčí a chovatelky dalmatinů (CHS Curia), paní Charlotte Jenvall. Agu je velice příjemná fenka s výbornou povahou, zcela nekonfliktní, milující vše živé. Více o Agi se můžete dočíst v sekci Odchovy - Angel Wings "Agi"

Otec štěňátek je sympatický a líbivý skoro čtyř letý pes se zajímavým rodokmenem žijící v Německu.  Ch.Orion‘s Belt - A Glory Diamond aka Sonic.

Průběh krytí byl bezproblémový, Agunka, byť bez zkušeností, jde ve šlépějích své maminky Elsy a nedělá s tím ofuky :). Od počátku se krásně stavěla a stihla v průběhu pohodového dne si i proběhnout zahradu, pohrát si s hračkami svého vyvoleného a především si užívala společné hry a námluvy :). Po krytí si oba „novomanželé“ užili i chvilku romantiky v omývání uší a tlamek :). Sonic je velice příjemný, jemný a galantní psík. Děkujeme Biance, majitelce Sonica za příjemné přijetí a stejně tak Gabče, majitelce naší Agunky, že cestu absolvovala a nebála se Agunce dopřát tohoto krásného ženicha, byť nežije „za rohem“ :). Moc se těšíme na štěňátka!

agi_x_sonic__kopie

V současné době štěňátka neplánujeme

Člověk míní a život mění..... moc jsme se těšili, ale příroda rozhodla jinak a štěňátka v naší CHS bohužel v letošním roce  nebudou, sonografické vyšetření březost Elunky nepotvrdilo. Moc si vážíme přízně našich zájemců na mininka z plánovaného vrhu B a za milá slova, která nám věnovali, ačkoli sami byli z nečekané a nepříjemné zprávy velice smutní. Všichni jste výborní lidé, moc ráda jsem vás poznala a věřím, že to vysněné štěňátko na vás někde čeká a budete spolu šťastní. Elunka se těší dobrému zdraví, osobní veterinární lékař neshledal nic co by mohlo nezabřeznutí způsobit a to je navzdory smutné situaci pozitivní zpráva, protože její zdraví je pro nás samozřejmě nejdůležitější. Příroda je mocná čarodějka a nám nepřísluší její rozhodnutí zpochybňovat.... 


PLÁNUJEME ŠTĚŇÁTKA NA PODZIM 2016!

Prioritou pro nás je najít výborné páníčky, kteří s námi budou udržovat trvalé a dobré vztahy a dají našim tečkovaným dětem v životě jen to nejlepší. Podmínkou není budoucí absolvování výstav či zařazení psa do chovu, ale hlavně zajištění láskyplného domova se stálým kontaktem s majiteli (štěně nedáme v žádném případě do kotce na zahradu). Budeme samozřejmě moc rádi, pokud se naše odchovy v budoucnosti alespoň občas ukáží světu na výstavě a ve všem více než rádi pomůžeme. Upřednostňujeme nezávaznou návštěvu a seznámení se nejen s námi, ale hlavně se samotnou maminkou Eluškou.

Otec štěňátek je krásný tří letý černě tečkovaný pes s velmi zajímavým rodokmenem, žijící v Holandsku. NL Ch. GWYNMOR GALLAGHER aka Gaelan, NL JCh. JW'13, NL Clubwinner'15. Krytí proběhlo ukázkově, Elunka byla i přes 10 hodin strávených v autě na cestě za ženichem dobře naladěná a výběrem ženicha nadšená. Je to naše bezproblémová a stále dobře naladěná hočička :). Gaelan splnil očekávání, je to velmi příjemný mladý muž, k nám i k Elunce byl galantní a kontaktní :). V chovatelské stanici Gwynmor jsme měli možnost poznat i Gaelanovu maminku a tedy babičku našeho vrhu B, nádhernou fenku Gwynmor Chiquitita aka Chess. Co jsme přijeli, kroutila se jako žížala a nosila nám hračky, stejně tak Elunky bratranec Elaridge Celtic Warrior aka Caio, který nešetřil zubatými úsměvy :). Uvítali jsme i možnost pomuchlovat se s Gaelanovým polobratrem, šesti týdenním Gwynmor Jheronimus aka Ianto. Velké díky patří chovatelům Rhys a Annemiek Morgans, kteří nám vytvořili úžasnou atmosféru a nemohli jsme si výlet do Holandska i díky nim užít více :). Web našeho budoucího tatínka je k nahládnutí zde http://www.gwynmor.nl/

ela_oznameni


Níže můžete prostudovat vše o vrhu "A" a udělat si vlastní představu o našem chovu :)

Jakékoli dotazy ráda zodpovím na emailu Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 

ela_karta_b

 

 


Vše o Vrhu A naleznete v sekci Vrh A (ZDE)


elsa_karta_1

Štěňata plánujeme na jaro 2014!!

Naše princezna :)

princezna 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2012

V nynější době štěňátka nemáme. V letošním roce máme v plánu naší puntíkatou holčičku uchovnit a také absolvovat pár výstav. Výstavy obecně nejsou naší prioritou, ani nejoblíbenějším koníčkem, cítíme je jako možnost pár krát do roka vyrazit na výlet a setkat se s podobně "postiženými" přáteli a pokochat se pohledem na další krásné puntíkaté psy. Při té příležitosti uvítáme i posouzení a pokud možno pěkný posudek od odborníka a znalce plemene. Což se nám zatím daří dobře, vesměs všechny posudky, nehledě na celkové konečné umístění byly velice krásné, a naše holčička se jeví jako standardní představitel plemene, kterému není mnoho co vytknout. Elsa je oboustranně slyšící, má zrentgenované a oficiálně posouzené kyčle i lokty s nejlepším možným výsledkem a také zhotovený Lemon test s výsledkem negativní, čili Ela nepřenáší žlutou barvu. Celkově je to velice pěkná, dobře stavěná, typická fenka s krásnou hlavou a dokonalým pigmentem. Děkujeme našemu severskému otci i půvabné mamince za tak úžasný genetický potenciál pro naší holčičku. 


Pokud budeme v budoucnu plánovat štěňátka bylo by to pravděpodobně v roce 2013, či nejpozději 2014, k tomuto kroku nás povede hlavně její milá, veselá povaha, její neutuchající životní optimismus, láska ke všemu živému, naprostá absence agrese a negativismu ke svému okolí, nesporná energie a nadšení pro jakoukoli aktivitu, která jí je nabídnuta, jemná dušička, citlivost, až nadprůměrná mazlivost, vysoká inteligence a naprostá pozitivní energie, kterou ze sebe vyzařuje. Je to pes co umí rozdávat neskutečné množství lásky a vždy vám vyvolá úsměv na rtech. Byla by škoda se o takto úžasnou povahu nepodělit a nenadělit jí do vínku dalším generacím této skvělé dalmatinské linie. 

Otec štěňátek bude volen dle našeho nejlepšího vědomí i svědomí, bude to zdravý pes s vyhotoveným RTG DKK, blízce nepříbuzné linie, štěňátka budou mít nadstandardní servis, perfektní socializaci a do nových rodin budou odcházet vymazlená, kvalitně vykrmená, tetovaná (čipovaná), očkovaná a odčervená s vyhotoveným Baer testem a startovacím balíčkem. Doživotní chovatelský servis je samozřejmostí.

Těšíme se co nám budoucnost přinese, přejeme si hlavně velký kopec zdravíčka, protože to je v životě nejdůležitější a pokud se rozhodneme udělat z Elušky maminku, budeme i zde včas informovat. Zatím je naše holčička pořád ještě sama "štěňátko" a tak si ordinujeme hlavně hodně procházek, výletů, sportovních akcí a samé báječné psí aktivity, které jí zdravě podporují nejen fyzicky, ale i psychicky. Krásný rok 2012 všem!!!Dnem 28. 4. 2012 je Delilah Elsa od Bílé Laně CHOVNOU FENOU
Bonitační kód 
A/23C/5
(celkový vzhled výrazný/standardní, linie hřbetu měkká, povaha vyrovnaná/temperamentní)