Přihlášení


Zapomenuté heslo
 
 
Vrh A
Štěňátka :)
Dne 17. 5. 2014 se narodil náš vrh A :). Porod začal ve 12:20 a máme pět krásných, zdravých štěňátek :). Největší štěňátko mělo porodní váhu 470 gramů! Eluška byla moc šikovná, vše zvládla sama, jen s naší malou pomocí a o štěňátka se ihned začala sama pečlivě starat :). Máme dva chlapečky a tři holčičky :).

Novinky ze života štěňátek naleznete v sekci "Aktuality"
První fotečky budeme postupně vkládat do alba na Rajčeti:
...... První týden (klik)
...... Druhý týden (klik)
...... Třetí týden (klik)
...... Čtvrtý týden (klik)
...... Pátý týden (klik)
...... Šestý týden (klik)
...... Sedmý týden (klik)
...... Osmý týden (klik)

Čtyři štěňátka jsou Baer +/+, páté štěňátko Baer +/-, všechna štěňátka již mají nové milující domovy. Jednostranně slyšící holčička zůstala ve své rodné chovatelské stanici. Ačkoli nikdy nezasáhne do chovu a nestane se tak nástupkyní své maminky, dokáže nám dát mnohem víc...

Všechna štěňátka jsou také plnochrupá a mají lemon free (po rodičích).

Dne 25. 6. 2015 podstoupil celý vrh "A" Aisha's Heritage u pana doktora Musila v Českém Brodě RTG dysplazie kyčelního i loketního kloubu, včetně oficiálního posudku. Máme obrovskou radost, všech pět "štěňátek" po Else a Spookiem má výsledek HD A a ED 0/0!!!

Máme založenou fotogalerii na ZONERAMA (klik), kde pravidelně doplňujeme všem pěti sourozencům profily z fotek od nás, nebo od majitelů. Budeme rádi, když společně s námi budete sledovat jak rostou, vyvíjejí se a jak si užívají život :)

Chlapeček Arísek (Arrow To My Heart Aisha's Heritage), má založený svůj osobní web, kde s paničku přidávají nejnovější aktuality, podívat se můžete na odkaze http://arrowtomyheart-dalmatian.webnode.cz/

dsc_3844
6_tydnu
Arrow to my heart "Ari", Awake my soul "Awa", Appetite for a life "Lola", Almond Dotted "Pongo", Angel Wings "Agi"
 
Už se nám to blíží... :)

Elsa se překlopila přes 50 den své březosti a pupek začíná rychleji narůstat, naše štěňátka jsou již plně vyvinuta, měří víc, než 10cm a již jsme měli štěstí, že jsme miminka v bříšku cítili jak se vrtí :).

Celý článek...
 
Čekáme štěňátka!
V úterý večer jsme vyrazili na objednané sono k našemu panu doktorovi. Samozřejmě jak na trní, tedy vyjma Ely, která si v čekárně spokojeně lehla a skoro celé čekání prospala.

Elsa totiž neměla nejmenší důvod být nervózní, ona nepotřebuje žádnou moderní technologii, věděla od první chvíle, že si bude pod srdcem nosit štěňátka a dávala nám to svým chováním najevo celých těch dlouhých 26 dní :). Při sonu byla velmi hodná, ležela na stole na zádíčkách zcela uvolněně, což dopomohlo bezproblémovému odhalení miminek. Dle pana doktora mohou být staří 25 - 26 dní, což přesně odpovídá prvnímu krycímu dni, ostatně nedivím se, sama jsem si říkala, že pokud se zadařilo, tak hned na poprvé, když vezmu v potaz jak vesele, bezprostředně a zcela přirozeně krytí proběhlo i přes fakt, že Elsa byla úplný nováček ve světě "dospělých" :). Vhledem ke stáří jsou štěňátka prý pěkní obříci a všechna naprosto stejně velká. Daří se jim výborně a krásně se vyvíjejí :). Je to zázrak vidět přes sono jak jim bijí srdíčka :). Měla bych říct, že teď začíná Elušce období rozmazlování, hýčkání a přilepšování, ale ruku na srdce, víc, než doteď už to snad ani nejde :D. Děkujeme všem za krásné gratulace a máme velkou radost, že se společně s námi těší i zájemci o naše miminka, jsou s námi stále v kontaktu a často jsou ještě nedočkavější, než my sami :). Jistě vybereme samé úžasné páníčky pro naše vymazlené prcky :).

sono_8._4._14

 
Plánujeme štěňátka :)

V pátek 14. 3. 2014 jsme vyrazili "na výlet" do Tábora, kde na nás již čekal ženich Spookie. Jako správná hysterická psí máma jsem měla nastudováno od zkušenějších kamarádek chovatelek co se asi tak bude dít, jak fenky prvničky mohou reagovat apod. Měla jsem jasno v tom, že pokud si Elsa se Spookiem nepadnou do oka, tak nebudeme nic lámat přes koleno. Jsem zastáncem přirozeného krytí, dle mého pocitu jen z takového můžou vzniknout krásná a zdravá miminka :). Elsa, ale předčila všechna má očekávání, ze Spookieho byla nadšená od prvního okamžiku co ho spatřila! Jako bonus byla přítomná i její milovaná chovatelka Eva Lišková, což jí ještě přidalo na dobré náladě :). Pejskové si hráli, Elsa provokovala a vše mělo tak hladký a předpisový průběh, že mi spadl obrovský balvan ze srdce. Překrytí proběhlo v neděli, Ela už tušila co jí čeká, takže při parkování nedočkavě poskakovala v kufru auta, Spookie reagoval obdobně. Párečku nevadil ani prudký vichr a poprchávání. Poté jsme se přesunuli do tepla k Evě domů, kde si Elsa užila ještě čtyři kočky, které oňufňávala a viděla také po delší době svou maminku a celou smečku v CHS Od Bílé Laně :). Nebyla by to Ela, aby se před nimi neprojela zády po zemi v bahně, takže jsme si domů odváželi čuníka :D. Eva jí jako správná "babička" vykrmila koláčem a obrovskou sušenou lopatkou a neopomněla jí připomenout jak moc krásná a šikovná je :D. Byl to moc krásný a úspěšný víkend a moc děkujeme Evě Liškové i Saše Kaményové za tak příjemnou společnost :)

 


Jedno krásné emotivní foto ze shledání pejska a jeho chovatelky :)

 

 

1982199_10202635919091780_1602972777_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  litter_a__kopie